Browse The Site

Budujeme domácí posilovnu

V dnešní uspěchané době mnohým zbývá jen málo času na nějakou fyzickou aktivitu. Hitem poslední doby se tak stávají domácí posilovny. V tomto článku se zaměříme na vybavení takové posilovny včetně popisu některých cvičebních pomůcek.

posilovna3

Před tím než se pustíme do nákupu drahého vybavení je zapotřebí rozmyslet si k jakým účelům má posilovna sloužit. Je velký rozdíl mezi posilováním jen tak pro radost, cvičením za účelem redukce váhy nebo naopak posilováním s cílem budování svalové hmoty. Při kondičním cvičení si vystačíte s několika málo pomůckami a postačí vám i menší prostory avšak pokud zamýšlíte vypracovat si svalnatou postavu popřípadě ladit formu na některý z vrcholových sportů, bude zapotřebí o mnoho více místa a i náklady na vybavení budou podstatně vyšší.

posilovna4Názory na domácí cvičení se různí. Někteří lidé, hlavně majitelé veřejných posiloven a trenéři v jedné osobě, vám budou tvrdit že doma se člověk do cvičení nedonutí a že vlastně ztrácí smysl. Z vlastní zkušenosti a ze zkušeností mnoha jiných naopak vyplývá, že cvičení doma může být mnohem efektivnější. Když pomineme že doma ušetříte za vstupné, tak hlavní výhodu vidím v tom, že nemusíte čekat na ostatní až odcvičí a pustí vás ke stroji, nemusíte trávit čas ve vydýchané místnosti s dalšími upocenými a hekajícími lidmi a rozhodně nemusíte používat upocené stroje a další vybavení po ostatních. Většina žen určitě ocení že nemusí snášet dotěrné pohledy mnohých mužských návštěvníků. Pojďme si nyní podrobněji pospat potřebné vybavení domácí posilovny podle způsobu využití.

Malá domácí posilovna – kondiční cvičení, cvičení za účelem redukce hmotnosti

posilovna5Balanční podložka s expandéry – pro balanční a aerobní cvičení, zpevnění celého těla, pomáhá aktivně odbourávat stres, uvolňuje svalové napětí a nerovnováhu

Švihadlo – nepostradatelné vybavení malé domácí posilovny, některá švihadla dokáží měřit počet přeskoků nebo množství spálených kalorií

Aerobní podložka – je vhodná nejen pro aerobic a strečink ale najde uplatnění i při jiných aktivitách, jako je koupání či opalování.

Trampolína – trampolíny se staly hitem nejen pro dokonalou zábavu pro děti i dospělé, ale také jako výborný nástroj pro zlepšení vaší kondice. Je ideální na skákání jak v interiéru, tak na zahradě nebo u bazénu. Skákání na trampolíně v sobě kombinuje zdravý pohyb a perfektní zábavu.

Závěsné posilovací popruhy – jednoduchý a přitom velmi účinný posilovací systém slouží ke kondičnímu i intenzivnímu cvičení celého těla pomocí vlastní hmotnosti. Dá se uchytit za strom nebo například dveře a posiluje ruce, nohy, břišní i zádové svaly.

posilovna8Rotoped nebo eliptical – velmi oblíbené cvičební pomůcky, které by neměly chybět v žádné tělocvičně.

Gymnastický míč – je výbornou rehabilitační a cvičební fitness pomůckou s mnoha variantami cvičení.

Kettlebell nebo činky – kettlebell je zátěžová činka pro posílení všech svalových partií. Činky obecně neodmyslitelně patří do každé posilovny a mají mnoho různých variant použití pro posilování většiny svalových partií.

 

Větší domácí posilovna – kulturistický trénink, tréninky vrcholových sportovců (u obou variant je vhodné cvičit v páru)

posilovna9Posilovací věž – tyto multifunkčí zařízení nabízí mnoho různých možností cvičení s kladkami a činkami, vhodné především do menších prostor díky možnosti komplexního využití.

Posilovací lavice – opět nepostradatelná součást větší posilovny, mohou být buď rovné na benchpress nebo polohovatelné na procvičování břicha nebo ramen.

Veslařský nebo běžecký trenažér – pro přípravu vytrvalostních sportovců nebo pro náročnější uživatele. Nabízejí mnoho stupňů obtížnosti i velké množství monitorovacích zařízení pro ještě efektivnější trénink.

Cyklotrenažér – špičková pomůcka pro profesionální cyklisty ale i pro fanoušky cyklistiky. Mnohé umožňují i náklon do strany při jízdě ve stoje. Velmi vhodné pro nácviky technik pro jízdu na okruhu.

posilovna10Činky – stejně jako u malé posilovny by zde neměly chybět velké a malé jednoruční nakládací činky. Je vhodné dokoupit i dostatečné množství závaží s různým odstupňováním hmotnosti. Zásadně nedoporučuji pořizování činek s cementovým závažím. Nízká cena je v tomto případě vykoupena velmi nízkou kvalitou i životností při vysoké frekvenci tréninků.

Boxovací pytel – pokud máte v malé posilovně dostatek místa, doporučuji použít i tam. Boxovací pytle jsou velice oblíbeným doplňkem nejen pro trénink bojových sportů ale i jako antistresová pomůcka pro každého.

...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove