Browse The Site

Léto pomalu končí: připravte bazén na zimu

S klesajícími venkovními teplotami, nastává majitelům venkovních bazénů každoroční povinnost zazimování bazénu. Jakmile teploty trvale klesají pod 10°C, je potřeba uložit bazén k zimnímu spánku. Pojďme si popsat správný postup aby bazén přežil zimu bez poškození a my si tak usnadnili přípravu na novou koupací sezónu.

zazimovani_bazenu1

  1. Důkladně očistěte dno i stěny bazénu od nečistot. Práci vám může usnadnit bazénový vysavač. Pokud máte pískovou filtraci, nezapomeňte na důkladné pročištění filtračního písku.
  2. Vypusťte část vody tak, aby veškeré otvory jako skimmery, trysky apod. zůstaly asi 15 cm nad hladinou zbývající vody. Zamezíte tak poškození potrubí mrazem.
  3. zazimovani_bazenu3Upravte PH vody na hodnotu 7,2 a po té aplikujte zazimovací přípravek pro zakonzervování kvality vody. Tento přípravek zamezí tvorbě řas a usazování vápenatých a minerálních solí.
  4. U filtračních zařízení je nutné vysát zbylou vodu z nádoby s pískem i z potrubí aby je nepoškodil mráz. Motor s čerpadlem doporučujeme odpojit a uskladnit na suché místo.
  5. Odpojíme veškeré elektrické součásti bazénu jako např. protiproud a uskladníme na suchém místě.
  6. Na hladinu bazénu položíme několik dilatačních plováků nebo PET láhví, které zabrání rozpínání ledu.
  7. Bazén nyní přikryjeme plachtou pro zimní období a pevně ji zajistíme proti větru.

 

...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove