Browse The Site

Výsadba jehličnanů: Teď je ta správná doba

jehlicnany7Plánujete na Vaši zahradu vysadit nějaký ten jehličnan či rododendron? Jehličnany vysazujeme během měsíce září. Je to ideální čas, aby se dřevina stihla do zimy kvalitně zakořenit. Pokud však bydlíte na horách nebo místech, kde jsou dlouhé a kruté zimy, počkejte s výsadbou až na jaro. Když je půda dlouho zmrzlá, rostlina nemá potřebnou vláhu a uschne.

Vyberte vhodný jehličnan pro vaši zahradu

Na slunném stanovišti se daří jehličnanům se zlatým jehličím. Dřeviny s modrým či šedým jehličím snesou i polostín. Naopak stále zeleným rododendronům nejvíce vyhovuje přistínění. Dobře se jim daří při severní zdi budov.

jehlicnany4Jehličnany koupíte buď předpěstované v kontejnerech nebo s kořenovým balem chráněné jutovou textilií nebo fólií. Vyberte si vždy zdravou rostlinu s neporušenými kořeny, ať se Vám dobře ujme. Doma rostlinu zalijte. Pokud máte sazenici s kořenovým balem, ponořte ji na půl hodiny do kbelíku s vodou. Sazenici sázíme do jámy dvakrát tak větší než je kořenový bal. V neúrodné půdě může být jámy i větší. Zasypejte jehlicnany3kyselou půdou s potřeným množství živin. Máte-li vyšší sloupovité jehličnany, přivažte je k šikmo zaraženému kůlu, aby se za větru nepohybovali. Zavlažujeme podle potřeby až do zimy. Zejména za suchého počasí. Před příchodem prvních mrazíku nasypeme ke kořenům rostlin listí a zakryje chvojím.

...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove