Browse The Site

Zahradní osvětlení: Jaký typ kam zvolit

Už je tu podzim, dny se nám pomalu krátí. Blíží se doba, kdy se budeme vracet domů zase až za tmy. Nekonečné hledání klíčové dírky u našich vstupních dveří. Vyřešte to nyní, dokud je čas.

venkovni_osvetleni8

Nástěnná svítidla

Můžete je použít k dekorativním účelům. K osvětlení fasády nebo jen některých částí domu. Vhodné jsou na osvětlování teras a balkónů. Díky tomu můžete venkovní prostory používat večer stejně jako ve dne.

venkovni_osvetleni4

 Nástěnná svítidla s čidlem

Ke vchodu nebo vjezdu do domu používáme většinou nástěnné venkovní svítidlo s čidlem pohybu. Pohybové čidlo zabezpečí osvětlení v okamžiku, kdy to budete potřebovat bez zbytečného zapínání. Je to praktické a zároveň skvělá ochrana před zloději.

venkovni_osvetleni1

Venkovní sloupky

Využívají se jako orientační venkovní osvětlení chodníků, příjezdových cest a parkovišť. Sloupky rozmístíme podél chodníku nebo cesty, kterou potřebujeme osvětlit. Oblíbené se stávají solární svítidla. Svítidla využívají sluneční energii. Doba osvětlení závisí na množství slunečního světla, které solární panel zachytí.

venkovni_osvetleni5

Závěsná svítidla

Pokud chceme osvětlit  pergolu, zahradní domek nebo altán, můžeme volit mezi  závěsným nebo stropními svítidly. Romantické lucerny ale i moderní a industriální svítidla jsou ozdobou venkovních prostor ve dne i v noci.

 

venkovni_osvetleni3Zahradní svítidla

Používají se k osvětlení zahrady, kde zvýrazní její zajímavé prvky jakou jsou stromy, keře, kameny a jezírka. Zahrada získá úplně jiný rozměr. Vytvoříte si příjemné zátiší pro večerní posezení a relaxaci.

Pro ještě více romantiky zvolte lucerničky, louče nebo svíčky, nezapomínejte však na bezpečnost.

...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove